• Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• 30 kwietnia, tuż przed weekendem majowym, uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

Akademię rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, przygotowanych przez szóstoklasistów pod opieką Pana Gawła Tyrpy.

Cała społeczność szkolna pamiętała o odświętnym stroju.

• Spotkanie z podróżnikiem

• 25. kwietnia uczniowie wszystkich klas mieli okazję spotkać się z panem podróżnikiem, który opowiedział o swojej podróży do Japonii. Pan Samuel przekazał słuchaczom wiele ważnych informacji geograficznych, historycznych i kulturalnych dotyczących tego kraju, a także zaskoczył niejedną ciekawostką. Wszystko to poparte było wieloma zdjęciami, anegdotami i rekwizytami przywiezionymi z Japonii, co wzbudziło orgomne zainteresowanie uczniów.

• Książkowe Ekotorby

• Uczniowie z klasy siódmej i ósmej przygotowali piękne, własnoręcznie malowane ekotorby. Obrazki i cytaty nawiązywały do czytelnictwa i zachęcały do częstego sięgania po książki.

• Tokarnia czyta dzieciom

• 23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. W nawiązaniu do tego święta, nasza szkolna społeczność po raz piętnasty wzięła udział w akcji "Tokarnia czyta dzieciom". Wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by wysłuchać pięknych opowiadań z "Wielkiej księgi wartości", czytanych przez Panią Anię, Panią Beatę, Panią Ewę, Martynkę i Wiktorię. Pani Małgorzata Dragosz wręczyła też upominki wszystkim osobom biorącym udział w akcji "Zdjęcie z książką" (można je zobaczyć tutaj).

• Światowy Dzień Ziemi

• 22. kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas starszych pod opieką Pani Anny Buksy i Pani Joanny Wróbel-Majchrzak przygotowali apel dotyczący dbania o naszą planetę, natomiast uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Roztrzygnięto również konkurs "Na ratunek Ziemi", Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom i dyolomy wszystkim uczestnikom.

W bibliotece, w nawiązaniu do Światowego Dnia Ziemi, uczniowie mieli okazję objerzeć spektakl teatrzyku kamishibai "Na tropie śmieciowego potwora".

• Przedstawienie klasy drugiej

• Uczniowie klasy drugiej pod opieką Pani Anny Pieron przygotowali przedstawienie pod tytułem "W sklepie zoologicznym". Widzami byli ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o zwierzątka domowe i o czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na zakup czworonoga.

• Marcowe zmagania z matematyką

• W marcu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki wraz z świętowaniem Dnia Liczby Pi. Uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania logiczne, konkurowali w ilości wyrazów "z liczbą Pi", przedstawiali swoje spotkanie z liczbą Pi i wystawkę - Wiosna w kołach. Uwieńczeniem był udział w konkursie Matematyczny Kangur w dniu 21 marca.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 4. kwietnia uczciliśmy przypadający dwa dni wcześniej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Zgodnie z przewodnim hasłem "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami" uczniowie ubrali się na niebiesko i przygotowali papierowe niebieskie motyle.

• Happy Easter!

• 3. kwietnia uczniowie klasy czwartej i klasy siódmej pod opieką p. Doroty Kosek wystawili wielkanocny mini-musical w języku angielskim pt. "Easter Egg Hunt". Wykazali się oni talentem aktorskim i umiejętnościami językowymi. Widzami byli uczniowie klas I-III i przedszkolaki. Dzieci nauczyły się nowych słówek i piosenek w języku angielskim. Każdy otrzymał też bilet wstępu.

Happy Easter!

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21. marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji "Wyjątkowa Skarpetka", która ma na celu budowanie świadomości o osobach z Zespołem Downa. Przyszli do szkoły w skarpetach nie do pary oraz pokolorowali 149 skarpet, w których powstała girlanda o długości 18,5 m!

• 21. marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny.

Z tej okazji na szkolnym korytarzu odbył się pokaz ekomody. Uczniowie i uczennice zaprezentowali wspaniałe stroje wykonane z materiałów recyklingowych.

Oprócz tego uczniowie grali w szachy, tenisa stołowego i gry planszowe, uczestniczyli w pokazie doświadczeń, układali puzzle, a w sali kinowej oglądali ciekawe filmy przyrodnicze.

To był bardzo ciekawy, pełen wrażeń dzień.

• Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III

• 20. marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III. Brały w niej udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Nie zabrakło tam również naszych uczniów! Dwanaścioro wysportowanych przestawicieli z klasy I, II i III pokazało swą sprawność i szybkość i zajęło czwarte miejsce.

• Wyniki rekrutacji

• Lista kandydatów przyjętych do pierwszej klasy i do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025 znajduje się w zakładce INFORMACJE - DLA RODZICÓW - REKRUTACJA.

• Wizyta w Kliszczackim Centrum Kultury

• 13. marca klasa trzecia uczestniczyła w warsztatach regionalnych w Kliszczackim Centrum Kultury. Uczniowie poznali historię i tradycje naszej miejscowości. W czasie zajęć plastycznych wykonali kwiaty bibułkowe, a także mogli zatańczyć w rytm muzyki ludowej i nowoczesnej. W dobrych humorach i pełni wrażeń wrócili do szkoły.