• DLA ÓSMOKLASISTÓW - Egzamin i rekrutacja

        •  

          INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY!!!

          1. Zasady bezpieczeństwa.
          • Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
          • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
          • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
          • Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

          1) zdający

          2) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu

          3) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.

          • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
          • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
          • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
          • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczka). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
          • Każdy wchodzący na teren szkoły musi zdezynfekować ręce. Pojemniki z płynem dezynfekcyjnym znajdują się przy każdym wejściu do szkoły.
          • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
            1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
            2. wychodzi do toalety
            3. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
          • Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
          • Należy zachowywać inne zasady bezpieczeństwa np. niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania(zakrywanie ust zgięciem łokcia)
          • Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą

          egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

          Zdający wrażeniami po egzaminie powinni dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

          • Dla każdego zdającego zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. Oczekujący na

          oddanie lub odbiór swoich rzeczy powinni zachowywać odpowiednie środki

          bezpieczeństwa (odległość od innych osób, zakrywanie ust i nosa).

           

          1. Organizacja egzaminu.
          • Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
          • Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić urządzeń telekomunikacyjnych bądź korzystania z takich urządzeń w tej sali, do sali egzaminacyjnej można wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach
          • Zdających obowiązuje zakazie pożyczania materiałów od innych zdających.
          • Zdający mogą wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
          • Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
          • O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować. Zdający otrzymują również naklejki przygotowane przez OKE z kodem ucznia i kodem szkoły (na naklejkach znajduje się m.in. naklejka identyfikująca z imieniem i nazwiskiem zdającego i jego numerem PESEL – nie nalepia jej się na arkusz ani kartę odpowiedzi)
          • Przewodniczący zespołu nadzorującego wraz z przedstawicielem zdających (jeden zdający z wszystkich sal) odbiera materiały egzaminacyjne od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego i przenosi je do sali egzaminacyjnej.
          • W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej. W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku. Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.
          • Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
          • W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty w sali egzaminacyjnej mogą przebywać wyłącznie uczniowie, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego oraz obserwatorzy.
          • Po rozdaniu arkuszy zdający mają obowiązek zapoznania się przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań z instrukcją zamieszczoną na 1. oraz 2. stronie arkusza egzaminacyjnego oraz sprawdzenie kompletności arkusza.
          • W razie potrzeby uczeń zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego braki w arkuszu egzaminacyjnym i otrzymuje nowy arkusz egzaminacyjny z arkuszy rezerwowych.
          • Przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu, w wyznaczonych miejscach arkusza egzaminacyjnego (na stronie tytułowej zeszytu zadań egzaminacyjnych oraz na karcie odpowiedzi), uczeń zamieszcza kod ucznia i numer PESEL oraz naklejki przygotowane przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczeń nie podpisuje arkusza egzaminacyjnego.
          • Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu nadzorującego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy (planszy).
          • Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów, (uczeń i nauczyciel muszą zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą).
          • Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
          • Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
          • Po zakończeniu czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym zdający mają jeszcze 5 dodatkowych minut przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi.
          • Po upływie dodatkowego czasu zdający zamykają arkuszy i odkładają je na brzeg stolika.
          • Po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego – w obecności zdających – zbierają od uczniów arkusze zadań egzaminacyjnych wraz z  kartami odpowiedzi i sprawdzają kompletność materiałów. Wykonując czynności, o których mowa powyżej, członkowie zespołu nadzorującego mają zakryte usta i nos, a na dłoniach mają rękawiczki. Uczniowie podczas tych czynności mają zakryte usta i nos. Następnie przewodniczący zezwala zdającym na opuszczenie sali. Na sali zostaje jeden z uczniów, który ma być obecny podczas pakowania materiałów egzaminacyjnych (obserwuje proces pakowania materiałów w bezpiecznej odległości).
          • Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może przerwać i unieważnić uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu w przypadku:
            1. stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia,
            2. wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach,
            3. zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom.

           




          NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022!

           

          Firma VULCAN zaprasza na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentuje proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji kandydaci dowiedzą się jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Pokazany zostanie również proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.
          Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut.
          Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

          Adres strony rozprowadzającej:
          https://www.vulcan.edu.pl/strona/akcja-rekrutacja--elektroniczne-nabory-w-trakcie-pandemii-2021-852

           

           

           

          UWAGA!!!

          Przypominamy!!!

           

          Uczniowie, którzy chcą się rekrutować do szkół krakowskich powinni założyć konta na stronie https://krakow.e-omikron.pl

          ŻYCZYMY POWODZENIA W REKRUTACJI!!!

           

           

          UWAGA!!

          Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i innych zasad organizacji Egzaminu Ósmoklasisty!!!

           

          Przypominamy, że na salę egzaminacyjną można wnieść jedynie długopis (na matematykę długopis i linijkę) i małą butelkę z wodą. Na salę nie wolno wnosić żadnych urządzeń elektronicznych. Rzeczy osobiste zdający pozostawiają w sali nr 1 (sala klasy 5) w indywidualnych woreczkach zgodnie z numerami w dzienniku.

           

          Życzymy powodzenia na egzaminach!!!   :-)

           

           

          INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY!!!

          1. Zasady bezpieczeństwa.
          • Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
          • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
          • Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
          • Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:

          1) zdający

          2) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu

          3) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.

          • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
          • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
          • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
          • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły.
          • Każdy wchodzący na teren szkoły musi zdezynfekować ręce. Pojemniki z płynem dezynfekcyjnym znajdują się przy każdym wejściu do szkoły.
          • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
            1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
            2. wychodzi do toalety
            3. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
          • Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
          • Należy zachowywać inne zasady bezpieczeństwa np. niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania(zakrywanie ust zgięciem łokcia)
          • Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą

          egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

          Zdający wrażeniami po egzaminie powinni dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

          • Dla każdego zdającego zostanie zapewnione miejsce, w którym będzie mógł zostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. Oczekujący na

          oddanie lub odbiór swoich rzeczy powinni zachowywać odpowiednie środki

          bezpieczeństwa (odległość od innych osób, zakrywanie ust i nosa).

           

          1. Organizacja egzaminu.
          • Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
          • Na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić urządzeń telekomunikacyjnych bądź korzystania z takich urządzeń w tej sali, do sali egzaminacyjnej można wnieść wyłącznie przybory wymienione w komunikacie o przyborach
          • Zdających obowiązuje zakazie pożyczania materiałów od innych zdających.
          • Zdający mogą wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
          • Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.
          • O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo; przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego losuje w ich obecności numery stolików, przy których będą pracować. Zdający otrzymują również naklejki przygotowane przez OKE z kodem ucznia i kodem szkoły (na naklejkach znajduje się m.in. naklejka identyfikująca z imieniem i nazwiskiem zdającego i jego numerem PESEL – nie nalepia jej się na arkusz ani kartę odpowiedzi)
          • Przewodniczący zespołu nadzorującego wraz z przedstawicielem zdających (jeden zdający z wszystkich sal) odbiera materiały egzaminacyjne od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego i przenosi je do sali egzaminacyjnej.
          • W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu uczniowie nie powinni opuszczać sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić uczniowi na opuszczenie sali egzaminacyjnej. W przypadku konieczności wyjścia z sali zdający sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego na wyjście zdający pozostawia zamknięty arkusz egzaminacyjny na swoim stoliku. Wychodząc z sali egzaminacyjnej oraz poza salą egzaminacyjną, zdający zakrywa usta i nos.
          • Członkowie zespołu nadzorującego mogą udzielać odpowiedzi na pytania zdających związane wyłącznie z kodowaniem arkusza oraz instrukcją dla zdającego. W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty uczniom nie udziela się żadnych wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.
          • W czasie trwania egzaminu ósmoklasisty w sali egzaminacyjnej mogą przebywać wyłącznie uczniowie, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego oraz obserwatorzy.
          • Po rozdaniu arkuszy zdający mają obowiązek zapoznania się przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań z instrukcją zamieszczoną na 1. oraz 2. stronie arkusza egzaminacyjnego oraz sprawdzenie kompletności arkusza.
          • W razie potrzeby uczeń zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego braki w arkuszu egzaminacyjnym i otrzymuje nowy arkusz egzaminacyjny z arkuszy rezerwowych.
          • Przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu, w wyznaczonych miejscach arkusza egzaminacyjnego (na stronie tytułowej zeszytu zadań egzaminacyjnych oraz na karcie odpowiedzi, a w przypadku arkusza z matematyki – również na karcie rozwiązań zadań egzaminacyjnych), uczeń zamieszcza kod ucznia i numer PESEL oraz naklejki przygotowane przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczeń nie podpisuje arkusza egzaminacyjnego.
          • Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie zostają wpuszczeni do sali egzaminacyjnej. W uzasadnionych przypadkach, jednak nie później niż po zakończeniu czynności organizacyjnych, decyzję o wpuszczeniu do sali egzaminacyjnej ucznia spóźnionego podejmuje przewodniczący zespołu nadzorującego, ale zdający kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym o czasie zapisanym na tablicy (planszy).
          • Jeśli uczeń ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to zespołowi nadzorującemu przez podniesienie ręki, zamyka arkusz i odkłada go na brzeg stolika. Członek zespołu nadzorującego w obecności ucznia sprawdza kompletność materiałów, (uczeń i nauczyciel muszą zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą).
          • Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
          • Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
          • Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
          • Po zakończeniu czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym zdający mają jeszcze 5 dodatkowych minut przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi.
          • Po upływie dodatkowego czasu zdający zamykają arkuszy i odkładają je na brzeg stolika.
          • Po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu osoby wchodzące w skład zespołu nadzorującego – w obecności zdających – zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych oraz karty odpowiedzi, a w przypadku egzaminu z matematyki –również karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, i sprawdzają kompletność materiałów. Wykonując czynności, o których mowa powyżej, członkowie zespołu nadzorującego mają zakryte usta i nos, a na dłoniach mają rękawiczki. Uczniowie podczas tych czynności mają zakryte usta i nos. Następnie przewodniczący zezwala zdającym na opuszczenie sali. Nasali zostaje jeden z uczniów, który ma być obecny podczas pakowania materiałów egzaminacyjnych (obserwuje proces pakowania materiałów w bezpiecznej odległości).
          • Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może przerwać i unieważnić uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu w przypadku:
            1. stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia,
            2. wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie o przyborach,
            3. zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty, w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom.

           

          Prezentacja Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej:

          00_Pomagamy_uczniom_w_przygotowaniu_do_EO_2020_praca_z_arkuszem.pptx

          Więcej informacji na stronie www:

          http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20190103115717492

           

          Harmonogram konsultacji dla uczniów klasy 8:

          Konsultacje odbywają się we Wtorki, Środy, Czwartki dla grup zgodnie z listami zamieszczonymi poniżej. W każdym dniu jedna z grup ma konsultacje z wszystkich edukacji. We wtorek konsutacje ma grupa 1 (j.polski, matematyka, j. niemiecki), w środę grupa 2 (j.polski, matematyka, j. niemiecki), a w czwartek grupa 3 (j.polski, matematyka, j. niemiecki). w razie pytań proszę o kontakt z wychowawcą lub na adres dyrektor@sp2tokarnia.pl

          We wszystkie dni konsultacje z poszczególnych edukacji są w godzinach:

          9:00-10:30 – język polski

          10:40-12:10 – matematyka

          12:20-13:50 – język niemiecki

          Wtorek:  Grupa 1

          1. Aleksandra Drążyk
          2. Jakub Hanusiak
          3. Paweł Hobot
          4. Ewelina Kania
          5. Dawid Kluska
          6. Klaudia Kołodziej
          7. Oliwia Mirek
          8. Julia Pęcek
          9. Katarzyna Polaniak
          10. Martyna Polaniak

          Środa: Grupa 2

          1. Aleksandra Bargiel
          2. Wiktoria Chaba
          3. Filip Kucała
          4. Kamil Lenartek
          5. Maksymilian Bednarz
          6. Angelika Mirek
          7. Igor Bednarz
          8. Elżbieta Pęcek
          9. Paweł Zięba

          Czwartek: Grupa 3

          1. Angelika Mleczek
          2. Katarzyna Jurczak
          3. Magdalena Hanusiak
          4. Oskar Bierówka
          5. Dawid Czyrnek
          6. Mikołaj Dragosz
          7. Jakub Gierat
          8. Krystian Hobot
          9. Tomasz Proszek

           

          Bardzo proszę o pobranie, wydrukowanie, podpisanie przez rodziców i przyniesienie na zajęcia oświadczenia zamieszczonego poniżej.

          oswiadczenie_rodzica_SP2T.pdf

          Prosimy uczniów o zachowanie zasad obowiązujących w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W szczególności: zdezynfekowania rąk po wejściu i przy wyjściu ze szkoły, mycia rąk w czasie pobytu w szkole, używania maseczek zasłaniających usta i nos w czasie drogi do szkoły i ze szkoły, zachowanie odstępu i nie gromadzenie się w grupach przed i po zajęciach.

          Prosimy również o zapoznanie się z „Procedurą Bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni”

          PROCEDURA_BEZPIECZENSTWA_SP2T.pdf

           

           

          Komunikat Starostwa Powiatowego o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki na rok szkolny 2020/2021

           

          DRODZY ABSOLWENCI

          KLAS VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,

          Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania rekrutacji do klas pierwszych branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących „Vedukacja – Nabór Szkoły podstawowe” firmy VULCAN. System będzie dostępny na stronie internetowej:

          https://malopolska.edu.com.pl

          Od 11 maja 2020 r. oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych będzie ogólnie dostępna dla wszystkich uczniów zainteresowanych nauką w naszych szkołach, bez konieczności logowania do systemu Vedukacja.

          Dotychczasowy harmonogram rekrutacji, w związku z sytuacją epidemiologiczną oraz ustalonymi w terminie 16-18 czerwca 2020 r. egzaminami ósmoklasisty, nie obowiązuje. Będzie on aktualizowany na bieżąco, jak tylko zostaną podane do publicznej wiadomości przez Ministra Edukacji Narodowej nowe terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do tego czasu nie będziecie mogli się zalogować do systemu Vedukacja w celu wyboru szkół, do których chcielibyście aplikować.

          Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia, co do ilości oddziałów w tych szkołach. Kolejność wyboru szkół nie ma znaczenia, lecz bardzo istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności wybieracie oddziały. Oddział wybrany jako pierwszy, to oddział, do którego najbardziej chcecie się dostać. Ostatni to ten, na którym najmniej Wam zależy. Przemyślcie dobrze kolejność oddziałów oraz nie ograniczajcie się do jednego czy dwóch oddziałów. Wybierając większą liczbę oddziałów zwiększacie swoją szansę przyjęcia do szkoły. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane!

          Dodatkowo możecie wskazać, jakich języków obcych chcielibyście się uczyć, gdybyście mogli wybierać je dobrowolnie. W systemie możecie uszeregować języki obce i poziom nauczania zaczynając od tego, którego chcielibyście uczyć się najbardziej, a kończąc na tym, którego chcielibyście uczyć się najmniej. Niniejsze dane będą mieć jedynie charakter informacyjny dla szkoły, do której zostaniecie przyjęci i mają pomóc w przydzieleniu do odpowiedniej dla Was grupy językowej. Informacja ta nie ma wpływu na przebieg rekrutacji, jednak im dokładniej określicie swoje preferencje językowe, tym większe macie szanse, że zostaniecie przydzieleni do najbardziej odpowiadającej Wam grupy.

          Po zakończeniu wypełniania danych w systemie składacie Podanie (Wniosek) bezpośrednio w szkole pierwszego wyboru.

          Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

          Aby ułatwić Wam wybór dalszej drogi edukacyjnej przygotowaliśmy, w formie elektronicznej, folder z ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat, który przesłaliśmy do dyrektorów szkół podstawowych biorących udział w rekrutacji, z prośbą o udostępnienie go uczniom klas ósmych.

          Folder informacyjny zawierający ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/2021 branżowych szkół I stopnia, techników oraz liceów ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat dostępny jest również tutaj:

          https://www.myslenicki.pl/wcag/dokumenty/edukacja/szkoly/Poradnik.pdf

          Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną.

          Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 udziela
          Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach, tel. (12) 372-76-53, (12) 372-76-54.

          Myślenice, 7 maja 2020 r.

           

           

          UWAGA!

          Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikował komunikat w sprawie harmonogramu egzaminów ósmoklasisty w 2020 roku:

          Do pobrania:

          E8_Harmonogram.pdf

           

          UWAGA!

          Pan Jan Wójcik, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach,
          przesłał ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/2021 w szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Myślenicki, skierowaną do uczniów klas ósmych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, skierował do szkoły ofertę w wersji elektronicznej.

          Mamy nadzieję, iż Poradnik pomoże ósmoklasistom w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.
           

          Poradnik_dla_klasy_8.pdf

           

          Harmonogram egzaminów

          Egzamin Ósmoklasisty został przesunięty w czasie.

          Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosi terminy Egzaminu Ósmoklasisty nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania egzaminu

           

          NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH!

          PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z ULOTKĄ: ULOTKA_z_sp_2020.pdf

           

           

           

          UWAGA!!!

          Bardzo prosimy aby odpowiedzi, rozwiązania arkusza egzaminu poróbnego przesyłać jednym mailem, najlepiej z jednym rodzajem plików, bezpośrednio po zakończonej pracy na tym egzaminie. Przysyłanie rozwiązań wieczorem lub następnego dnia mija się z celem egzaminu próbnego. Prace przysyłane po godzinie 13:00 nie będą już traktowane jak egzamin próbny.

           

          Pobierz arkusz i plik audio do egzaminu próbnego

          z języka niemieckiego!

          OJNP-100-2004p.pdf

          OJNP-100-2004p.mp3

          KO-2004p.pdf

          ZR-N-2004p.docx

           

          Te same pliki możesz pobrać ze strony oke.krakow.pl lub cke.pl

           

          Pobierz arkusz do egzaminu próbnego z matematyki!

          Probny_E8_-_Matematyka_Arkusz_egzaminacyjny_OMAP-100.pdf

          Probny_E8_-_Matematyka_Karta_odpowiedzi_OMAP-100.pdf

          Probny_E8_-_Matematyka_Zeszyt_rozwiazan_OMAP-100.pdf

          Probny_E8_-_Matematyka_Zeszyt_rozwiazan_OMAP-100.docx

           

          Pobierz arkusz do egzaminu próbnego z języka polskiego!

          OPOP-100.pdf

          KO_OPOP-100.pdf

          OPOP-100.docx

           

           

          Dla chętnych uczniów klasy ósmej!!!

          Prosimy o zapoznanie się z poniższą informację i wzięcie udziału w egzaminie próbnym.

          Pliki, skany, zdjęcia z odpowiedziami należy przesłać na maile służbowe odpowiednich nauczycieli.

          j.polski - e.majchrzak@sp2tokarnia.pl

          matematyka: k.zieliński@sp2tokarnia.pl

          j.niemiecki: a.proszek@sp2tokarnia.pl

          W skrajnych przypadkach, jeżeli uczeń nie ma dostępu do internetu, prosimy o zgłoszenie tego telefonicznie w sekretariacie szkoły od godz. 8:00 w poniedziałek 30 marca, szkoła przygotuje wydruki, które będzie można odebrać w szkole.

           

          Próbny egzamin ósmoklasisty
          – informacja MEN i CKE

           

           

          Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

          Arkusze do egzaminu próbnego

           

          Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

          • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
          • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
          • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

           

          Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w  formie, np.

          • w pliku w edytorze tekstów;
          • na wydruku
          • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
          • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

           

          Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

           

          Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

           

          Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

          • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
          • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
          • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
          • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
          • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
          • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.