• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21. marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji "Wyjątkowa Skarpetka", która ma na celu budowanie świadomości o osobach z Zespołem Downa. Przyszli do szkoły w skarpetach nie do pary oraz pokolorowali 149 skarpet, w których powstała girlanda o długości 18,5 m!

• 21. marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny.

Z tej okazji na szkolnym korytarzu odbył się pokaz ekomody. Uczniowie i uczennice zaprezentowali wspaniałe stroje wykonane z materiałów recyklingowych.

Oprócz tego uczniowie grali w szachy, tenisa stołowego i gry planszowe, uczestniczyli w pokazie doświadczeń, układali puzzle, a w sali kinowej oglądali ciekawe filmy przyrodnicze.

To był bardzo ciekawy, pełen wrażeń dzień.

• Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III

• 20. marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa klas I-III. Brały w niej udział drużyny ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Nie zabrakło tam również naszych uczniów! Dwanaścioro wysportowanych przestawicieli z klasy I, II i III pokazało swą sprawność i szybkość i zajęło czwarte miejsce.

• Wyniki rekrutacji

• Lista kandydatów przyjętych do pierwszej klasy i do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025 znajduje się w zakładce INFORMACJE - DLA RODZICÓW - REKRUTACJA.

• Wizyta w Kliszczackim Centrum Kultury

• 13. marca klasa trzecia uczestniczyła w warsztatach regionalnych w Kliszczackim Centrum Kultury. Uczniowie poznali historię i tradycje naszej miejscowości. W czasie zajęć plastycznych wykonali kwiaty bibułkowe, a także mogli zatańczyć w rytm muzyki ludowej i nowoczesnej. W dobrych humorach i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

• Żywa lekcja historii

• 6. marca uczniowie wszystkich klas brali udział w żywej lekcji historii. Prowadzący w pełen humoru sposób przedstawili najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów. Uczniowie uczestniczyli w aranżowanych scenkach, mogli obejrzeć repliki strojów, uzbrojenia i przedmiotów codziennego użytku z okresu wczesnego średniowiecza, a także wygrać wybijane na żywo denary Bolesława Chrobrego.

• Gminny konkurs recytatorski

• 29. lutego w Szkole Podstawowej w Bogdanówce miał miejsce Gminny Konkurs Recytatorski im. Jadwigi Apostoł-Staniszewskiej. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Powołaniem poezji jest ocalać wartości najważniejsze i podeptane" i dotyczył twórczości ks. Jana Twardowskiego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:

W kategorii klas IV-VI - Jakub Zięba (II miejsce)

W kategorii klas VII-VIII - Wiktoria Dragosz (I miejsce), Milena Hucisko (wyróżnienie).

Gratulujemy!