• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

• Data sporządzenia deklaracji

Deklarację sporządzono dnia 2020-09-30

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni.

sekretariat@sp2tokarnia.pl

dyrektor@sp2tokarnia.pl

Telefon: 12 2747020, Fax 12 2747019

Dostępność cyfrowa

System generatora strony internetowej szkoły umożliwia m.in.:
          - zmianę rozmiaru tekstu: oprócz napisów rozszerzonych oraz tekstu w postaci grafiki, rozmiar tekstu może zostać powiększony do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności,
          - zmianę koloru elementów strony przez użytkownika,
          - wskazanie języka strony w atrybucie „lang” i jego zmianę w zależności od wybranego na stronie języka,
          - dodawanie atrybutu ALT do udostępnianych na stronie zdjęć oraz galerii.

Strony podmiotowe w ramach Regionalnego Systemu BIP w Małopolsce posiadają następujące ułatwienia: podwyższony kontrast, możliwość powiększenia wielkości liter na stronie, skala szarości, podświetlane linki.

Procedura wnioskowo-skargowa

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie możne złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

1. Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy od strony północnej, prowadzą do niego schody. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Ponadto są jeszcze trzy wejścia do szkoły, w tym jedno na poziomie gruntu dla osób niepełnosprawnych, dostępne dla uczniów i pracowników szkoły godzinach pracy szkoły.
          2. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi.
          3. Budynek nie posiada windy.
          4. W budynku szkoły są toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
          5. Na terenie szkoły znajduje się parking dla samochodów osobowych.
          6. Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym.
          7. W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.