• Wizja szkoły

• Nasza szkoła jest cenioną i uznawaną placówką w środowisku. Panuje w niej życzliwa i bezpieczna atmosfera oparta na kulturze osobistej nauczycieli i innych pracowników szkoły, uczniów i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji i współdziałaniu.

• W naszej szkole uczy się dzieci miłości do Wielkiej i Małej Ojczyzny, szacunku dla narodu polskiego, jego historii, tradycji i kultury.

• W naszej szkole rodzice aktywnie uczestniczą w życiu szkoły i rozwiązywaniu jej problemów.

• Nasza szkoła zapewnia opiekę pedagoga, logopedy, lekarza i pielęgniarki.

• Nowoczesne wyposażenie naszej szkoły zachęca do zdobywania wiedzy, a sala gimnastyczna i kompleks sportowy zapewniają warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.

• Zajęcia w naszej szkole pozwalają wydobyć i rozwinąć talenty dziecka, nauczyć go samodzielnego rozwiązywania problemów, wiary we własne siły i asertywności.

• Nasi nauczyciele są kulturalni, sprawiedliwi, konsekwentni i cieszą się autorytetem wśród uczniów i rodziców. Wspierają dzieci w ich rozwoju, pomagają w rozwiązywaniu problemów, rozwijają zainteresowania. Nauczyciele są wykształceni, systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje oraz są dobrze wynagradzani za swoją pracę.