• WIZYTA W BIBLIOTECE SAMORZĄDOWEJ

• 11. października 2023r. uczniowie klasy III odwiedzili Bibliotekę Samorządową w Tokarni. Tam dowiedzieli się, co nalezy robić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Z uwagą obejrzeli prezentację na temat tego, jak należy obchodzić się z książką i jak ważne jest czytanie książek. Z wielkim zainteresowaniem oglądali książki i albumy znajdujące się na półkach. Każdy uczeń na pożegnanie otrzymał zakładkę do książki oraz książeczki do czytania. W podziękowaniu za ciekawe i miłe przyjęcie oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniowie wręczyli Paniom Bibliotekarkom przygotowane przez siebie laurki.

• Wycieczka do Krakowa

• 10. października uczniowie klas I, II i III w ramach projektu "Poznaj Polskę" zwiedzali Kraków. Wycieczka rozpoczęła się od poznania legendy o Smoku Wawelskim tuż pod jego rzeźbą. Następnie uczniowie zwiedzali Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską i krakowski rynek. Na zakończenie każdy miał okazję samodzielnie zrobić oryginalnego krakowskiego obwarzanka. Nawet deszczowa pogoda nie popsuła dzieciom dobrych humorów i wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

• #SprzątamyDlaPolski

• W środę 4 października braliśmy aktywny  udział w VI edycji akcji "#SprzątamyDlaPolski". Uczniowie wszystkich klas Naszej Szkoły z zaangażowaniem posprzatali śmieci z okolicznych terenów, czym pokazli, jak ważne jest dbanie o środowisko - nasze wspólne dobro.