• Kiermasz świąteczny

• Przypominamy, że 4 grudnia rusza kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole!

Dziękujemy za przyniesione stroiki i ozdoby oraz zachęcamy do zakupu.

• SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

• W ostatnim czasie odbyły się zawody tenisa stołowego, w których nasi uczniowie odnieśli liczne sukcesy:

23 X - Gminny Turniej Tenisa Stołowego kl. IV-VI

• I miejsce Oliwia Kania

25 X - Gminny Turniej Tenisa Stołowego kl. VII-VIII

• I miejsce Sara Wojtasik
            • II miejsce Wiktoria Dragosz
            • III miejsce Klaudia Zięba
            • I miejsce Szymon Hobot

7 XI - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego kl. IV-VI Myślenice

• III miejsce w powiecie Oliwia Kania i Marta Hobot

9 XI - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego kl. VII-VIII Myślenice

• I miejsce w powiecie Sara Wojtasik i Wiktoria Dragosz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Gminne obchody Święta Niepodległości

• 11. listopada odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli naszej Szkoły. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele w Tokarni. Następnie w uroczystym pochodzie z udziałem pocztów sztandarowych uczestnicy przeszli na plac kpt. M. Targowskiego. Tam odśpiewano hymn Polski, a uczniowie z klas V, VI, VII, VIII naszej szkoły zaprezentowali swój program artystyczny. Na zakończenie Pani Dyrektor i uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10. listopada świętowaliśmy w naszej szkole 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedstawiciele klas V, VI, VII i VIII przygotowali piękną akademię, w której przypomnieli nam wydarzenia z 1918 roku, zaśpiewali także pieśni patriotyczne. Ponadto każdy uczeń i nauczyciel zasadził na szkolnej rabatce cebulkę tulipana – wiosną, gdy zakwitną, biało-czerwone tulipany będą przypominać nam o tym ważnym wydarzeniu.

W piątek odbyło się także rozstrzygnięcie październikowego konkursu ocen – przez cały miesiąc uczniowie zbierali losy za uzyskanie ocen bardzo dobrych i celujących. Losowanie ogromnych misiów odbyło się w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Zwycięzcami zostali: Kornel z klasy II, Mikołaj z klasy V i Klaudia z klasy VIII. Gratulujemy i – co tu kryć – trochę zazdrościmy 😊

• #przerwanaczytanie

• 31. października dołączyliśmy do IV międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie #przerwanaczytanie. Uczniowie różnych klas - od najmłodszych po najstarszych - podczas przerw zatapiali się w lekturze kolejny raz udowadniając, że czytanie może być ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, również w szkole.

• Święto Patrona Szkoły i ślubowanie pierwszoklasistów

• 27 października 2023r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uczniowie klasy czwartej, podczas swojego występu, przypomnieli wszystkim sylwetkę Stanisława Marusarza oraz zaśpiewali góralską piosenkę.

Następnie recytowali, śpiewali i tańczyli uczniowie klasy pierwszej. Po występie, w obecności wszystkich zebranych, Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni. Najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.