• Piknik rodzinny

• 18 czerwca 2023 r. przy Szkole Podstawowej nr 2  w Tokarni  odbył się piknik rodzinny.

Na imprezę zaproszono dzieci i ich rodziców oraz wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2, ponieważ  celem nadrzędnym oprócz zaprezentowania talentów i rozlicznych umiejętności naszych uczniów, było także zebranie funduszy na  potrzeby szkoły.

Na festynie , jak co roku,  znalazło się  mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Panią  Dyrektor, Radę Rodziców  oraz  nauczycieli  i pracowników szkoły.

Od początku  dzieci pokazały, jak  pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Uczniowie wszystkich klas prezentowali po kolei swoje umiejętności. W programie pojawiły się piosenki, wiersze, utwory instrumentalne, a nawet tańce. Z ogromnym zaangażowaniem  przez czas trwania festynu uczennice klasy ósmej zajmowały się zaplataniem kolorowych warkoczyków, a tuż obok można było  fantazyjnie pomalować sobie twarz. Swoje stanowisko zaprezentowali także strażacy, którzy zawsze cieszą się dużą sympatią, zwłaszcza najmłodszych gości pikniku. Milusińscy  właśnie i inni chętni oprócz licznych atrakcji, mogli pokłady  swojej  niewyczerpanej  energii  rozładować na dmuchańcach, a dla starszych uczniów i ich rodziców zostały zorganizowane turnieje w piłce siatkowej i w tenisie stołowym. Ci, którzy chcieli poeksperymentować w przestrzeni wirtualnej, mogli skorzystać z propozycji  przygotowanej przez nauczycieli  i przenieść się na chwilę za sprawą możliwości technologicznych w inną, naukową rzeczywistość.  Miłośnicy zwierząt mogli natomiast liczyć na bliskie spotkanie z  agamą brodatą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się , jak co roku, loteria fantowa. Na  spragnionych i głodnych  czekały   przygotowane przez Radę Rodziców  przepyszne dania i desery oraz napoje i lody, naprawdę było w czym wybierać ! Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą -  za co serdecznie im dziękujemy! Jednak  kulminacyjnym punktem festynu było losowanie nagród głównych . Wszyscy posiadacze losów zakupionych  na loterii fantowej   z uwagą i zapartym tchem wyczekiwali na moment  wylosowania  losu,  którego są w posiadaniu. Oczywiście byłoby to niemożliwe, więc co chwilę wybuchały salwy śmiechu z reakcji szczęśliwców lub rozczarowanych. Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy i także w tym przypadku piknik dobiegł końca, ale pozostało cudowne  uczucie  miło spędzonych chwil w gronie naszej wspólnej, szkolnej  rodziny.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w pikniku do tego wspaniałego przedsięwzięcia.